Stručně o obci Chotoviny

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel. 
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. 
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. V provozu je i lékárna. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, kuželník, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek obce?

Líbí
odpověď Líbí (75%)
75%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (25%)
25%

Aktuality

Informace k dani z nemovitých věcí
více
Ples obce
více
Stanovení místní úpravy provozu veřejnou vyhláškou
více
Beseda Zdraví na talíři
více
Veřejná výzva na obsazení místa knihovnice a matrikářky
více
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky el. energie 27.1.2020 v Beranově Lhotě
více
Listy Chotovinska leden 2020
více
Pouť v Chotovinách
více
Kniha 100 let Sokola v Chotovinách
více
Územní plán Chotoviny - veřejné projednání návrhu
více
Pozvánka do divadla
více
Zápis z jednání - KPÚ Broučkova Lhota
více