Stručně o obci Chotoviny

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel. 
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. 
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. V provozu je i lékárna. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, kuželník, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek obce?

Líbí
odpověď Líbí (78%)
78%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (22%)
22%

Aktuality

Pomoc seniorům 80+ s registrací na očkování proti covidu-19
více
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky el. energie - Rzavá č.p.8
více
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky el. energie
více
Poplatky v roce 2021
více
Listy Chotovinska leden 2021
více
Informace k dani z nemovitých věcí na rok 2021
více
Rozpočet obce Chotoviny na rok 2021
více
Střednědobý rozpočtový výhled na rok 2022 a 2023
více
Katalog poskytovatelů sociálních služeb v ORP Tábor
více
Listy Chotovinska prosinec 2020
více
Oznámení o obnově katastrálního operátu k.ú. Řevnov
více
Návrh územní studie Lokalita Na Kůskovci
více