Stručně o obci Chotoviny

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel. 
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. 
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. V provozu je i lékárna. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, kuželník, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek obce?

Líbí
odpověď Líbí (73%)
73%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (27%)
27%

Aktuality

Přerušení dodávky el. energie dne 8.6.2023 - Polánka, Beranova Lhota
více
Přerušení dodávky el. energie dne 7.6.2023 Chotoviny, Červené Záhoří
více

!!! Tento týden naší obcí projíždějí nákladní automobily, které se bez nákladu vrací z lomu ve Vrážné na dálnici D3, která se opravuje. O této skutečnosti jsme nebyli dopředu informováni a nejsme schopni ji změnit. Dbejte prosím proto o svoji bezpečnost. !!! Děkuji. Zdeněk Turek, starosta obce


!!! Od 22.5. do 16.6.2023 bude pro veškerý provoz uzavřena komunikace Na Drahách.


Návrh závěrečného účtu obce Chotoviny za rok 2022
více
KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V ROCE 2023
více
Listy Chotovinska květen 2023
více
Veřejná soutěž - Správa železnic
více
Hlášení
více
Nedostatečně určitě identifikovaní vlastníci
více
Oznámení o vyhlášení revize katastru nemovitostí - Sedlečko
více
Zřízení datové schránky, založení identity občana
více