Stručně o obci Chotoviny

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel. 
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. 
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. V provozu je i lékárna. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, kuželník, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek obce?

Líbí
odpověď Líbí (81%)
81%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (19%)
19%

Aktuality

Dne 10.8.2021 od 8:00 do 15:00 bude přerušena dodávka NN v Broučkově Lhotě, na Polánce a v č.p. 36 Chotoviny


Dne 28.7.2020 od 8:00 do 16:00 bude v osadě Polánka přerušena dodávka elektrické energie.


Listy Chotovinska červen 2021
více
KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V ROCE 2021
více
Informace pro zájemce o kompostéry - výzva k vyzvednutí
více
Oznámení o vyhlášení revize katastru nemovitostí
více
Katalog poskytovatelů sociálních služeb v ORP Tábor
více