Aktuality

Ve čtvrtek 20.6. budeme provádět celkové odkalení vodovodu, které zakončí veškeré jarní opravy vodovodní sítě. Děkujeme za Vaše pochopení a věříme, že veškeré prováděné opravy se nám zúročí v podobě snížení poruchovosti a zlepšení kvality dodávané vody.


!!! Změna !!! Dne 19.6.2024 od 7 do 15:00 bude z důvodu oprav přerušena dodávka vody v následujících lokalitách:
ulice Lipová
ulice Táborská č.p. 81, 82, 101, 131, 206, 207, 277, 280
ulice Ovocná
ulice K Václavu č.p. 75, 99,110,157, 166, 175, 180, č.e. 14
Děkujeme za pochopeníListy Chotovinska červen 2024
více
KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V ROCE 2024
více
Vodné, stočné
více
Oznámení o zveřejnění
více
Jízdní řád autobusové linky Tábor - Chotoviny - Mitrovice
více

Novinky na úřední desce

více z úřední desky

Kalendář událostí

Stručně o obci Chotoviny

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel. 
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. 
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. V provozu je i lékárna. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, kuželník, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.