Úvod

Vítejte v Chotovinách

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora. Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1.800 obyvatel.
K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské.
Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace praktické a zubní lékařky.
Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, čtyřdráhový kuželník a fotbalové hřiště. Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.
Podniká zde řada firem a živnostníků.
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železnice Tábor-Praha a pozemkům, které jsou v územním plánu Chotovin vyčleněny pro průmyslovou zónu) existují předpoklady pro další rozvoj podnikatelské činnosti a tím i rozvoj celé obce.


OBEC  CHOTOVINY
se sídlem:
ul. Hlinická čp.250
391 37 Chotoviny
IČO: 00252352
DIČ: CZ00252352
IDDS: svqb42q